Zawiasy szczelinowe (ZSZ)

l60              l60r
ZSZC 0060                                                         ZSZRG4 0060

 l75

ZSZC 0075

Zakres stosowania:

Budowa zawiasu pozwala na zastosowanie go w stolarstwie meblowym, tapicerskim, a nawet budowlanym, co w połączeniu z jego zaletami oraz atrakcyjną ceną – przy porównaniu ze stosowanymi obecnie zawiasami splatanymi L-50 i L-60 – czynią go godnym Państwa polecenia.

Zalety konstrukcyjne:

Dwa niezależne współdziałające elementy zawiasu, połączone ze sobą stalowym nitem o średnicy 3 mm, umożliwiają obracanie się ich o 360 stopni. Powoduje to niemożność wyrwania od przykręconego materiału na przykład drzwiczki, przykrywa pufy itp. Zawias można stosować w pozycji pionowej i poziomej. Wykonanie zawiasu z blachy o grubości 1,5 mm i pokrycie go 15 um warstwą cynku lub farby proszkowej zabezpiecza go przed uszkodzeniami mechanicznymi lub działaniem korozji. Rozwiązanie konstrukcyjne zawiasów jest solidne a jednocześnie praktyczne i estetyczne.

Zalety mocowania:

Nie wymaga podcinania w materiale – co istotnie wpływa na szybkość montażu – stąd nazwa „szczelinowy”. Przy montażu zalecamy przykręcenie mniejszego elementu zawiasu do części ruchomej (np. drzwiczki szafki lub przykrywa pufy).

rys